ישראל פיגא

האוסף של ישראל פיגא

הכירו את האוסף של ישראל פיגא. מתעניין בתקשורת ואקטואליה. בין תחביביו איסוף בולים. באתר של ישראל פיגא תוכלו לקרוא כתבות ומאמרים בנושאי חדשות, אקטואליה ונושאים כלליים. עוד תוכלו ללמוד על בולים, תחום עיסוקו ותחביבו הבולט של ישראל פיגא – בולים.

מזה 3 עשורים עוסק ישראל פיגאבוים באיסוף בולים מכל העולם וכאן באתר תוכלו להכיר את הבולים המובילים והחשובים בעולם ותקבלו מידע נרחב בתחום איסוף בולים.

האוסף של ישראל פיגא.

אספני בולים מפורסמים בעולם

כחלונות מיניאטוריים לעולם, בולים לא רק מעבירים מכתבים ממקום למקום אלא גם מאירים את ההיסטוריה והתרבות של המדינה. הנה כמה אספני בולים מפורסמים בעולם שעבורם בולים הם עולם ומלואו.

פרדי מרקורי

סולן להקת קווין פרדי מרקורי היה אחד מאוספני הבולים המפורסמים בעולם. התשוקה שלו לאספנות התחילה בשנות ה-50 והוא שמר עליה לאורך חייו. המוזיקאי נולד למשפחת פארסי באי זנזיבר וגדל שם ובהודו. מאוחר יותר עבר עם משפחתו לאנגליה שם הלך למכללה לאמנות אילינג והחל ללמוד עיצוב גרפי.

בסופו של דבר הוא הקים את להקת Queen עם חבריו בריאן מיי ורוג'ר טיילור. למרבה הצער, מרקורי מת ב-1991 מסיבוכי איידס והלהקה התפרקה כמה שנים לאחר מכן. הוא החליט לשמור על מחלתו פרטית וסירב לדבר עליה עד שהיה חולה מאוד.

למרבה המזל, מוזיאון הדואר בלונדון רכש את אוסף בולי הילדות שלו בשנת 1993, אותו הציגו בתערוכה בריטית יחד עם אלבום הבולים של ג'ון לנון בשנת 2016. כעת התצוגה הפכה קבועה.

רוני ווד

רוני ווד, גיטריסט הרולינג סטונס, הוא אחד מאספני הבולים המפורסמים בעולם. הוא החל לאסוף כנער. הוא גם נסע ליותר מ-30 מדינות כדי לאסוף את הבולים שלו. בין המדינות האהובות עליו הן בריטניה הגדולה, יפן וארה"ב.

התשוקה שלו לבולים מאפשרת לו לשמור על קשר עם משפחתו וחבריו בבית. יש לו כמה אלבומים מהאוסף שלו, כולל ספר בולים נדיר של בריטניה הגדולה, שקנה במכירה פומבית ב-2007.

ווד נולד בהילינגדון, מערב לונדון, וגדל במשפחה מוזיקלית ואמנותית. היה לו אבא שניגן בתזמורת מפוחית והאחים הגדולים טד ואמנות ששניהם היו אמנים.

גם ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר ידוע בחיבתו לאיסוף בולים.